Svetovno prvenstvo v akvatističnih igrah v Rimu

Od 17. julija do 2. avgusta je v Rimu potekalo 13. svetovno prvenstvo v akvatoriji FINA, kjer se je odvijalo 65 skupin medalj. Tekmovanje poteka po naslednjih programih: kopanje v bazenu, kopanje v odprtih vodah, sinhronizirano plavanje, potapljanje in vaterpolo. 2.500 športnikov, ki predstavljajo več kot 190 držav, in 2000 prostovoljcev sodelujejo v prvenstvu.

1) Jenna Randall iz Velike Britanije med treningom pred ženskimi individualnimi tekmovalnimi plavalnimi tekmami 17. julija v Rimu. (Getty Images / Clive Rose)

2) Laura Sanchez iz Mehike v polfinalu žensk v potapljanju z 10-metrske ploščadi v "Stadio del Nuoto" 18. julija v Rimu. (Getty Images / Clive Rose)

3) Paola Espinosa iz Mehike v polfinalu žensk v potapljanju z 10-metrskega stolpa v "Stadio del Nuoto" 18. julija v Rimu. (Getty Images / Clive Rose)

4) Mary Beth Dunnichay in Haley Hishimatsu iz Združenih držav Amerike med sinhroniziranim potapljanjem s 10-metrskega stolpa na svetovnem prvenstvu FINA v Rimu, v nedeljo, 19. julija. (AP / Michael Sohn)

5) Nenadzorovani atleti vlaki v bazenu "Foro Italico", na predvečer začetka svetovnega prvenstva v vodnem športu v Rimu, v četrtek, 16. julija. Prvenstvo bo potekalo do 2. avgusta. (AP / Alessandra Tarantino)

6) kitajski športnik Wang Han med ženskim finale v potapljanju z 1-metrskega odskočnega deska v Rimu. Ruska Yulia Pakhalina je osvojila zlato, medtem ko sta kitajska Ming Fu in gospa Wang Han zasedla drugo in tretje mesto. (AFP / Getty Images / Filippo Monteforte)

7) Avstralski športniki Brioni Cole in Melissa Wu v finalu v sinhroniziranem potapljanju z 10-metrskega stolpa 19. julija na svetovnem prvenstvu v vodnem okolju v Rimu. (AFP / Getty Images / Christophe Simon)

8) Ameriška atletinja Christina Lucas med ženskimi finali v potapljanju z 1-metrsko odskočno desko na svetovnem prvenstvu v vodenih športih v Rimu. Ruska ženska Yulia Pakhalina je osvojila zlato, medtem ko sta kitajska Ming Fu in gospa Wang Han osvojila drugo in tretje mesto. (AFP / Getty Images / Martin urad)

9) kitajski športnik Wang Han med ženskimi finali v potapljanju z 1-metrskega odskočnega deska na svetovnem prvenstvu v vodenih športih v Rimu. Ruska ženska Yulia Pakhalina je osvojila zlato, kitajski Ming Fu in Wang Han pa sta na tekmovanju osvojila drugo in tretje mesto. (AFP / Getty Images / Christophe Simon)

10) kitajski športnik Wang Han med ženskimi finali v potapljanju z 1-metrskega odskočnega deska na svetovnem prvenstvu v vodnem športu v Rimu. (AFP / Getty Images / Filippo Monteforte)

11) kitajski atlet Wang Han 19. julija v Rimu na tekmovanju za ženske na 1 metrski odskočni deski na svetovnem prvenstvu v vodnem športu v Rimu. (AFP / Getty Images / Filippo Monteforte)

12. Italijanska športnika Valentina Marochchi in Brenda Spatsiani med sinhroniziranim potapljanjem z 10-metrskega stolpa 19. julija na svetovnem prvenstvu FINA v Rimu. Kitajski par Chen Ruolin in Wang Xin sta znova osvojila zlato, Ameriška Mary Beth Dunnichai in Haley Hishimatsu sta zasedla drugo mesto, malezijska športnica Leong Moon Yi in Pandela Pamg pa sta bronca. (AFP / Getty Images / Martin urad)

13) Japonska sinhronizirana plavalna ekipa na svetovnem prvenstvu FINA v Rimu 18. julija. (AFP / Getty Images / Christophe Simon)

14. Kanadska ekipa tekmuje v finalu sinhronega plavanja 19. julija na svetovnem prvenstvu FINA v vodostaju. Ruska ekipa je osvojila natečaj z 98.833 točkami, drugo mesto pa je dobila ekipa iz Španije, kitajski - tretji. (AFP / Getty Images / Martin urad)

15) Japonska ekipa opravlja v finalu sinhroniziranega plavalnega tekmovanja 19. julija na svetovnem prvenstvu v vodah FINE. Svetovni prvaki v tehničnem programu duetov v sinhroniziranem plavanju so bili Ruska Anastasia Davydova in Svetlana Romashina. (AFP / Getty Images / Martin urad)

16) Kanadska Marie-Pierre Bodro-Gagnon v sinhroniziranem plavalnem tehničnem programu 20. julija na svetovnem prvenstvu v vodah FINA. Zlato je osvojila ruska Natalia Ishchenko, španka Gemma Mengual je srebro, kanadska Marie-Pierre Bodrot-Gagnon je bronasta. (AFP / Getty Images / Christophe Simon)

17) japonski Adachi Yumi v finalu tekmovanja v solo tehničnem programu v sinhroniziranem plavanju 20. julija na svetovnem prvenstvu v Rimu. Zlato je osvojila ruska Natalia Ishchenko, španka Gemma Mengual je srebro, kanadska Marie-Pierre Bodrot-Gagnon je bronasta. (AFP / Getty Images / Martin urad)

18) Španska ekipa v sinhroniziranem plavanju med tekmovanjem v programu Freestyle 25. julija 2009 na svetovnem prvenstvu v vodnih športih. (REUTERS / Tony Gentile)

Vir: Sacramento Bee

Ko kopirate prevedeni gradivo iz vira, ne pozabite postaviti hiperpovezave na bigpicture.ru. Hvala vnaprej!