Zimske olimpijske igre Vancouver 2010 (4. del)

17 dni pozneje so zimske olimpijske igre v Vancouvru končane. Nagrajenih je bilo 258 medalj, od katerih jih je večina prevzela Združene države, Kanada in Nemčija. Druga polovica iger je potekala precej bolj gladko kot v prvem tednu - mnogi športniki so dobesedno dosegli svoje predstave. 60.000 ljudi je napolnilo BC Place Stadium v ​​Vancouvru prejšnjo noč, da bi gledal zaključno slovesnost. Cerkev je potekala takoj po glavnem športnem dogodku - končni tekmi hokeja, ki ga je kanadska ekipa zmagala proti ameriški ekipi. Zdaj bo olimpijski plamen odšel v London - na poletne olimpijske igre leta 2012, nato pa v Soči - na zimske olimpijske igre 2014. Mimogrede, nepremičnine v Sočiju uničujejo nove rekorde. Ta številka vsebuje fotografije iz druge polovice olimpijskih iger v Vancouvru. Ta številka vsebuje fotografije iz druge polovice olimpijskih iger v Vancouvru. Prav tako lahko vidite prvi, drugi in tretji deli.

(Skupaj 45 fotografij)

1. Ryan Saint-Onge iz ZDA je 25. februarja pripravil pred finale freestyle na Cypress Mount. (ADRIAN DENNIS / AFP / Getty Images)

2. Francoska Marie-Laure Brunet v ženskem biatlonu 4x6 km v olimpijskem parku Whistler 23. februarja. (ALBERTO PIZZOLI / AFP / Getty Images)

3. Dekle je fotografirano v Vancouvru 19. februarja. (AP Foto / Odd Andersen)

4. Smučar na smučarskem tekmovanju 21. februarja v Whistlerju. (Clive Rose / Getty Images)

5. Italijanski Peter Phill spada v supergiant tekmovanje 19. februarja. (EMMANUEL DUNAND / AFP / Getty Images)

6. Kanadski Joanny Rochette je po 23. Februarju v kratkem programu drsal jokal. Čeprav je Rochettejeva mati umrla zaradi srčnega napada le nekaj dni prej, se je športnik odločil, da ostane na olimpijskih igrah, kjer je osvojila bronasto medaljo. (ROBYN BECK / AFP / Getty Images)

7. Hokejski finale med ZDA in Kanado na 13. dan na olimpijadi. (Bruce Bennett / Getty Images)

8. Anya Huber iz Nemčije je 19. februarja osvojila bronasto medaljo v finalu ženskega skeletnega tekmovanja. (OLIVER LANG / AFP / Getty Images)

9. Začetek ženskega biatlona, ​​ki je bil v Whistlerju 21. februarja 12,5 km. (AP Photo / Matthias Schrader)

10. Coast Mountain Mountains v Britanski Kolumbiji uživajo na jutranjem soncu. Fotografija je bila odvzeta iz Mount Cypress 21. februarja pred tekmovanjem moških smučarskih tekem. (AP Photo / Canadian Press, Sean Kilpatrick)

11. Italijanska bobsledova ekipa pod vodstvom Simone Bertazzo, ki se je končala 19. februarja. (REUTERS / Pawel Kopczynski (CANADA)

12. John Montgomery iz Kanade se veseli osvajanja zlate medalje na moškem skeletnem tekmovanju osmi dan po olimpijskih igrah. (Shaun Botterill / Getty Images)

13. Sven Kramer iz Nizozemske jezno potisne trenerja Gerarda Kemkersa po končnem tekmovalnem drsanju za 10.000 metrov 23. februarja. Cekkers je napačno priporočil Kramerju, da je spremenil stezo sredi dirke, za katero je bil športnik kaznovan z diskvalifikacijo. (REUTERS / Jerry Lampen)

14. Meryl Davis in Charlie White iz Združenih držav nastopita v prostem skate programu na pacifiškem koloseju 22. februarja. (DIMITAR DILKOFF / AFP / Getty Images)

15. Od leve proti desni: Han Yueshuanovi nogi iz Hongkonga, Kimberley Derrick iz ZDA in Annita Van Dorn iz Nizozemske med 1000-metrsko kratko stezo 24. februarja. (REUTERS / David Gray)

16. Gledalci gledajo uspešnost ekipe na dirkah visoke skokov v Whistlerju 22. februarja. (AP Photo / Matthias Schrader)

17. Zdravniki, ki so se 19. februarja spopadli s tekmovanji supergiantov, pomagajo Švedovu Patricku Yerbinu. (AP Foto / Luca Bruno)

18. Večkratna izpostavljenost slovaške bobsled ekipe, ki jo je vodil Milan Jagnesak po končnem zavihku 19. februarja. (LEON NEAL / AFP / Getty Images)

19. Kanadski Ashley McIvor poljubi svoje smuči med slavnostno osvoboditvijo po ženskem prostem slogu na Mount Cypress 23. februarja. (ADRIAN DENNIS / AFP / Getty Images)

20. Matti Hautamaeki iz Finske se pripravlja na skok osmega dne na olimpijskih igrah v Vancouvru. (Lars Baron / Bongarts / Getty Images)

21. Britanski Amy Williams praznuje zlato medaljo v ženskem okostju v Whistlerju 19. februarja. (REUTERS / Tony Gentile (CANADA)

22. Ekipa drsalcev iz Južne Koreje kleče pred zastavo svoje države, ki je 26. februarja prejela srebrno medaljo na kratki progi na 5000 metrov. (ROBYN BECK / AFP / Getty Images)

23. Ameriški bobslednik Steven Holcomb gleda iz sani po treningu v Whistlerju. Holcomb njegova ekipa osvojila zlato medaljo - prva v Združenih državah v tem športu od leta 1948. (AP Foto / Ricardo Mazalan)

24. Francoz Ted Pikkard (levo) in Daron Ralves iz Združenih držav sta se 21. februarja med 1. in 8. finale freestyle na Cypress Mountainu srečala. (REUTERS / Chris Helgren)

25. Športnik na seji za prosti slog 19. februarja. (MARTIN BUREAU / AFP / Getty Images)

26. Pilot GBR-1 John Jackson pokaže svoje odrgnine, ki jih je dobil, ko sta se z njim in njegovim prijateljem Danom Monijem zavrnila med dvobojevanim dvobojom 20. februarja. (AP Foto / Ricardo Mazalan)

27. Češki Ondrej Bank vodi razdaljo med tekmovanjem v slalomu 23. februarja. (FABRICE COFFRINI / AFP / Getty Images)

28. Srebrni medalist Shani Davis (desno) iz Združenih držav, ki se je nagnal, je bil za Nizozemcem Markom Taytertom (v ospredju), ki je 20. februarja osvojil prvo mesto na dirki 1500 metrov. (REUTERS / Dylan Martinez)

29. Kanadčanka Cheryl Bernard pogleda na kamen, ki jo je 25. februarja odpeljala v polfinale ženskega tekmovanja za tekmovanje v Vancouvru. (AP Photo / Jae C. Hong)

30. Ameriški Johnny Spillane je v biatlonu osvojil srebrno medaljo. (Philippe Montigny / Agence Zoom / Getty Images)

31. Rusi Ivan Skobrev se odzove po koncu dirke 1500 metrov 20. februarja. (AP Photo / Matt Dunham)

32. Ruska drsalna ekipa traja pred tekmovanjem 25. februarja. (AP Photo / Kevin Frayer)

33. Američan Lindsay Vonn se je v prvem krogu slalomskega tekmovanja zrušil v ograje 13. dan na olimpijadi.

34. Shelley-Anne Brown iz Kanade joče - njena ekipa je osvojila srebrno medaljo na tekmovanju v Whistler 24. februarja. (REUTERS / Tony Gentile)

35. Na svečanem koncertu je 27. februarja nastopil zlati medalist Kim Yu-Na iz Koreje. (AP Foto / Amy Sancetta)

36. Avstralka Tatiana Borodulina (levo) se odmika od japonske Mike Ozawa in italijanske Cecilia Maffei med 1000 m kratkim tekmovanjem. (REUTERS / Lucy Nicholson)

37. Haley Irwin (levo) in Megan Agosta iz kanadske hokejske reprezentance ležita na ledu s šampanjcem, pivom in cigarjem, potem ko so 25. februarja zmagali z ameriško ekipo z rezultatom 2-0. (Alex Livesey / Getty Images)

38. Kanadska ženska ekipa je z zlatimi medaljami uvrstila v finale 25. februarja. (REUTERS / Shaun Best)

39. Canadian forward Sidney Crosby (levo) in njegov prijatelj Scott Niedermeyer v finalu 28. februarja praznujeta zmago nad ameriško ekipo. (YURI KADOBNOV / AFP / Getty Images)

40. Kanadski oboževalci praznujejo zmago svojih reprezentanc v ZDA v finalu hokeja 28. februarja. (AP Photo / Chris Carlson)

41. Zlati medalist Jayee Jay Anderson iz Kanade objema hčere Johor (levo) in Jai, ki je 27. februarja na pobočju Cypressa premagal paralelno veleslalomsko tekmovanje. (ADRIAN DENNIS / AFP / Getty Images)

42. Zaključna slovesnost zimskih olimpijskih iger 2010 v Vancouvru. (Kevork Djansezian / Getty Images)

43. Dekleta v kostumih kraljevske policijske policije na zaključni slovesnosti iger 28. februarja. (ROBYN BECK / AFP / Getty Images)

44. Umetniki s snežnimi odbori na zaključni slovesnosti iger na stadionu BC Place 28. februarja. (Richard Heathcote / Getty Images)

45. Ognjemet na stadionu BC Place med zaprtjem zimskih olimpijskih iger 2010 v Vancouvru. (REUTERS / Chris Helgren)

Vir: Športni blog