Rezultati tekmovanja za pesem Evrovizije 2013

V švedskem mestu Malmo je potekal še en mednarodni tekmovanje za pesem Evrovizije. Letos je zmago zmagala predstavnica Danske Emmeli De Forest.

Glej tudi vprašanje - Evrovizija: zapomni si vse

(16 fotografij skupaj + 1 video)

1. Po glasovanju občinstva in strokovne žirije je Emmely De Forest osvojil prvo mesto z 281 točkami. Prebivalci v Kopenhagnu so se ves čas veselili ulic mesta in slavili zmago Gume.

Emmeli de Forest, 20 let, rojen v Randersu na polotoku Jutland, že petnajst let peva v cerkvi in ​​drugih zborovih. Od 14. leta dalje je Dansko potovala s škotskim glasbenikom Neilom Fraserjem, ki je izvajala svoje pesmi, pa tudi ljudske in blueske različice različnih hitov. Leta 2011 je vstopila v Kopenhagenski zavod za vokalno spretnost. Emmeli se je rodila v švedski in danski družini, večino svojega življenja je preživela na Švedskem in tekoče govorila v švedščini, zaradi česar je bila še posebej priljubljena v državi, kjer je potekala evrovizija. V finalu Evrovizije je Dane izvedel strogo in hkrati spektakularno izvedbo. Bozji Emmeli se je na prizorišču pojavil na slavni sireni, spremljevalni bobnarji in flavtist pa so se spominjali tudi čudovitih podob Andersena..

2. Emmelyova pesem "Only Teardrops" ("Only Tears Only") je folk hit, ki v celoti ustreza standardom Evrovizije. Emmeli je osvojila občinstvo z njenim karakterjem Danske, mačko iz Andersenovih pravljic in doživljajočo ljubezensko pesmico v spremljavo bobna in flavte. Pesem Only Teardrops je prvotno veljala za najljubše v tekmovanju..

3. Predstavnik Azerbajdžana Farid Mamedov je na drugem mestu zasedel skladbo Hold Me (Hold me). Slika je bila posneta med drugim polletno 58. mednarodno tekmovanje za pesem Evrovizija-2013 (Eurovision-2013) v Malmoju na Švedskem.

4. Predstavnica Ukrajine Zlata Ognevich je tretje mesto. Med glasovanjem je ukrajinski performer potekal na 2. mestu, vendar je zaradi tega izgubila Azerbajdžanu 20 točk..

5. Indikator Zlate Ognevich je 214 točk. Najvišji rezultat za Ukrajino je določil pet držav: Moldavija, Azerbajdžan, Armenija, Belorusija in Hrvaška.

6. Ruska reprezentativna pevka Dina Garipova je z peto "What If" (kaj, če ...) v finalu tekmovanja za pesem Evrovizije v švedskem Malmouju peto mesto časti. Skupaj so udeleženci iz nekdanje ZSSR zasedli drugo in tretje mesto - Farid Mamedov iz Azerbajdžana je dosegel 234 točk, ukrajinska Zlata Ognevich pa je dosegla 214 točk.

7. Predstavnik Belorusije Alena Lanskaya med končno izvedbo.

8. Alyona Moon iz Moldavije izvede skladbo "O Mie" na tekmovanju za pesem Evrovizije 2013.

9. Med obiskom finala Evrovizije v središču Malmeja 18. maja 2013 je prebivalec Malmöja, ki nosi kostum v Vikingu, na "skandinavski sestavljeni zastavi"..

10. Finska predstavnica Krista Zigfried (levo) med predstavo na finalu Evrovizije 2013 v Malmou.

11. Bonnie Tyler. Velika Britanija.

12. Sofo Gelovani in Nodiko Tatishvili. Gruzija.

13. Cascada. Nemčija.

14. Ryan Dolan. Irska.

15. Švedski pevec, zmagovalec Evrovizije 2012 Lorin.

16. Norveška predstavnica Margaret Berger s pesmijo I Feed You My Love ("Vzemi si z ljubeznijo") v finalu tekmovanja za pesem Evrovizije 2013 v švedščini Malmo.