Fotografija tekmovanja World Press Photo 2010 (1. del)

World Press Photo je eden najbolj prestižnih mednarodnih fotografskih natečaja. WPP ima številne nominacije, med njimi Sport, Art, Daily Life, News Photos, Portrait, Nature. V teh nominacijah so trije fotografi podeljeni (od prvega do tretjega mesta) v dveh pod nominacijah - foto-reportaža in ena fotografija. Ključna nominacija natečaja je "Fotografija leta".

11. februarja 2011 so bili objavljeni zmagovalci fotografskega natečaja "Svetovni tiskovni fotogalerij 2010". Organizatorji pravijo, da so bili letos poslani rekordno število fotografij - 108.059. Na natečaju je sodelovalo 5847 fotografov 125 narodov..

Zmagovalci številnih nominacij World Press Photo (WPP) za leto 2010 so bile fotografije, ki prikazujejo človeške tragedije, smrt in nasilje; Žirija verjame, da so te fotografije samo odraz preteklega leta, v katerem so se pojavili številni žalostni dogodki, vključno s potresom na Haitiju, poplavami v Pakistanu in vulkanskimi izbruhi. (Watch 2. del)

(16 fotografij skupaj)

Pokroviteljstvo: Danes je oglaševanje na internetu med najbolj učinkovitimi med drugimi vrstami oglaševanja. Spletno mesto vaše družbe je eno od najbolj obiskanih in priljubljenih ni najlažja stvar. Vendar pa vam lahko pri tem pomaga izkušeni SEO specialist Andrei Gusarov, za katerega je promocija spletnega mesta profesionalna dejavnost. Vaša spletna trgovina bo lahko našla veliko kupcev, če pravilno vodite stran..

1. Fotografija leta

Južnoafriški fotograf Jody Bieber je prejel nagrado v kategoriji Best Photo of 2010. Ta fotografija je 18-letno dekle, Bibi Aisha, iz pokrajine Oruzgan v Afganistanu, ki je pobegnila iz moža v hišo svojih staršev, potem ko ji je njen mož začel bitje. Ko so jim prišli talibani, ki so zahtevali, naj izdajo Bibija, da bi "obnovili pravičnost". Po razglasitvi razsodbe vodje talibanov so jo privile babi Bibi, njen mož mu je odrezal ušesa in nos. Bila je umrla, vendar so jo rešili humanitarni delavci in ameriška vojska. Potem ko je preživela nekaj časa v ženskem zavetišču v Kabulu, je dekle prišla v Ameriko, kjer je imela operacijo za obnovitev ušes in nosu. Sedaj živi v Združenih državah. (Jodi Bieber / revija časopisa Inštitut za upravljanje umetnosti)

2. Dnevno življenje: Indija

Fotograf za Panos Pictures, Martin Romers z Nizozemske, je z njegovo fotografsko serijo Metropolis osvojil prvo mesto v kategoriji vsakdanjega življenja. Na tej fotografiji je običajna urbana slika v Kalkuti. (Martin Roemers / Panos Slike)

3. Narava: Japonska

Fotografija National National Geographic Stefano Unterhiener iz Italije se je uvrščala na drugo mesto v kategoriji Narava s to fotografijo lutkarjev, ki so se zjutraj ujela v Hokkaido na Japonskem. (Stefano Unterthiner / National Geographic)

4. Splošne novice: Haiti

Fotograf Contrasto Riccardo Venturi iz Italije je osvojil prvo mesto v kategoriji Splošne novice s to fotografijo gorečega starodavnega trga Port-au-Prince, ki je bil sprejet 18. januarja. (Riccardo Venturi / Contrasto)

5. Problemi modernosti: Vietnam

Fotograf "VII Photo" Ed Kashi iz ZDA je v kategoriji "Vprašanja za sedanjost" osvojil drugo mesto s to fotografijo v Da Nangu, Vietnam, ki je zajel 9-letnega Ngayen Ti, ki je postal onemogočen zaradi izpostavljenosti agentu Orange Orange. (Ed Kashi / VII fotografija)

6. Portreti

Nemški svobodni fotograf Wolfram Hahn se je v kategoriji "Portreti" uvrstil na drugo mesto s svojo serijo fotografij "Avtoportreti za socialne mreže". (Wolfram Hahn /)

7. Ljudje v novicah: Pakistan

Avstralski fotograf "Getty Images" Daniel Berehulak je s to fotografijo žrtev poplave osvojil prvo mesto v kategoriji "Ljudje v novicah", pri čemer je zagrabil humanitarno pomoč, da je vojska padla s helikopterja po poplavi v Dadu. Fotografija, posneta 13. septembra. (Daniel Berehulak / Getty Images)

8. Fotografija Španije Gustavo Cuevasa agencije "EFE" je na drugem mestu v kategoriji "Šport". Na sliki je španski matador Julio Aparicio, ki ga je bil v vratu ranil, rog pa je skozi usta. Fotografija, posneto med bikoborbo v Las Ventasu v Madridu, 21. maja. (Gustavo Cuevas / EFE)

9. Dnevno življenje: Bangladeš

Fotograf "Reuters" Andrew Biraj je tretje mesto v kategoriji "Daily Life" s fotografijo prepolnjenega vlaka, ki se je približal postaji v Daki 16. novembra. (Andrew Biraj / Reuters)

10. Umetnost in zabava: Italija

Italijanski fotograf Davide Monteleone iz "Contrasto" je osvojil drugo mesto v kategoriji "Umetnost in zabava" za fotografijo, posneto na tednu Fashion Milana, med revijo Valeria Marini. (Davide Monteleone / Contrasto za revijo New York Times Style)

11. Portreti: Rusija

Nizozemski fotograf Just Van den Broek iz "Volkskrant" je zasedel drugo mesto v kategoriji "Portreti" za to fotografijo Cyrila Leverskega - kadeta iz ruske vojne ladje "Krusenstern". (Joost van den Broek / de Volkskrant)

12. Splošne novice: Haiti

Francoski fotograf Olivier Laban-Mattei iz "Agence France-Presse" je 15. januarja osvojil prvo mesto v kategoriji "General News" za sliko mrtvašnice, ki je bila sprejeta v bolnišnici Port-au-Prince. (Olivier Laban-Mattei / AFP)

13. Umetnost in zabava: Kongo

Irski fotograf "Panos Pictures" Andrew McConnell je osvojil prvo mesto v kategoriji Arts & Entertainment za to fotografijo 37-letne Josephine Mpongo, ki igra violončelo v Kimbanguista, Republika Kongo. Mpongo igra v simfoničnem orkestru in vadi pet dni na teden. (Andrew McConnell / Panos Slike)

14. Ljudje v novicah: Julian Assange

Fotografija irske agencije "VII Photo" Seamusa Murphyja je na to fotografijo ustanovitelja "WikiLeaksa" Juliana Assangea, posnetega 30. septembra, na drugem mestu v kategoriji "Ljudje v novicah". (Seamus Murphy / VII fotografija)

15. Šport: Singapur

Fotograf "Getty Images" Adam Pretty iz Avstralije je osvojil prvo mesto v kategoriji "Šport". Na tej fotografiji je angleški igralec Thomas Daley v kvalifikacijskem krogu tekmovanja v smučarskih skokih na mladinskih olimpijskih igrah v športnem kompleksu "Toa Payoh" v Singapurju. Slika, posneta 22. avgusta. (Adam Pretty / Getty Images)

16. Narava: Indonezija

Fotograf "Agence France-Presse" Christophe Archambo je tretje mesto v kategoriji "Narava". Na tej fotografiji se kadilec poskuša ogreti v vasi vulkanskega pepela Semororo Lavang, nedaleč od aktivnega vulkana Bromo vzhodno od osrednjega indonezijskega otoka Java. (Christophe Archambault / AFP)