Skrita lepota kozmosa

Lani marca so operaterji vesoljskega teleskopa Hubble napovedali začetek novega natečaja, katerega pomen je bil, da so gostujoči amaterski astronomi študirali in raziskovali na stotine tisoč podob iz vesolja, v upanju, da bodo odkrili skrito lepoto vesolja in jih predstavili svetu. Pred nekaj tedni sta NASA in Evropska vesoljska agencija objavila zmagovalce v več nominacijah: obdelavo slik, kjer so udeleženci ustvarili svoje slike na osnovi podatkov Hubblovega teleskopa in iskanja slik, kjer so udeleženci razkrili neverjetne slike in lepoto prostora. To fotografsko poročilo predstavlja 16 fotografij zmagovalcev..

Glej tudi vprašanja - Veliko fotografsko vesoljsko potovanje s teleskopom Hubble, Fotografija daljinskega prostora, ki ga je opravil Hubblov teleskop

(16 fotografij skupaj)

Post sponzor: Kuhinja notranjost: Naš portal je bil ustvarjen in ga bodo razvili vsi, ki cenijo čas, ljubijo lepoto, udobje doma in si prizadeva izboljšati svoje življenje..

1. Fotografija zmagovalca Josh Lake v nominaciji "obdelava slike". Josh je predstavil osupljivo podobo emitacijske meglene NGC 1763, ki se nahaja v Velikem Magellanovem oblaku. Prej podobne slike iz Hubbleja so že objavljene. Ampak Josh je izbral drugačen pristop, ki ustvarja dvo-barvno podobo, ki kontrastira svetlobo od žarečega vodika in dušika. Ta slika je bila prvotno narejena v skorajda nerazpoznavnih rdečih odtenkih, vendar je Josh Lake obdelal sliko tako, da je izpostavila nekatera območja z globokimi modrimi odtenki..

2. Na podlagi odločitve žirije je drugo mesto zasedlo delo Andrea van der Havena (Nizozemska). Njegova slika spiralne galaksije Messier 77 je zelo privlačna..

3. Tretje mesto v kategoriji "iskanje slik" je delo Luke Limatol.

4. Podoba galaksije NGC 4217, ki jo je izvedel Ralph Shuf, je na šesto mesto dosegla nominacijo za "iskanje slik".

5. Delo Francoza Renaud Hudinetta se je uvrstilo na četrto mesto v kategoriji "obdelava slik". Renaud je predstavil precej izvirno delo žiriji. Izdelana je iz slik Hubbla, zbranih v obliki mozaika. Konstelacija Kameleon se ne ujema z eno Hubblovo podobo, zato je Renod previdno zbiral celotno sliko iz ločenih fragmentov.

6. Deveto mesto v nominaciji za "obdelavo slike" je bila dodeljena Niki Rosa za njeno podobo skupine Abell 68..

7. Matej Novak je osvojil mesto v nominaciji za iskanje slik. Med velikim številom različnih slik Hubblovega vesoljskega teleskopa je našel podobo planetne meglice NGC 6153 v ozvezdju Scorpio.

8. Robert Gendler (ZDA) je znana oseba v svetu amaterske obdelave slik. Njegova različica slike Hubble NGC 3190 je privzeta namizna slika na novih računalnikih Apple. Na tekmovanju je Robert predstavil številne odlične fotografije. Ta slika galaktike M96 je najbolj všeč žiriji.

9. Četrto mesto v kategoriji "iskanje slik" je osvojil Kathleen Smith. Žiriji je predstavila podobo galaktične meglice NGC 1579 v ozvezdju Perseus.

10. Šesto mesto v kategoriji "iskanje slik" je osvojil delo Katie Van Pelt.

11. Tretje mesto v kategoriji "obdelava slike" je bila Judy Schmidt (ZDA). Na sliki je prikazan zvezdni sistem XZ Tauri. Bilo je precej težko obdelati slike od Hubblea, vendar je bil končni rezultat zelo zadovoljen s člani žirije..

12. delo Claude Kornen je osvojil šesto mesto v kategoriji "obdelava slik".

13. Deseto mesto v nominaciji za "obdelavo slike" je bil Nikolaus Schulsenaer za njegovo delo s podobo črevesne galaksije IC 10.

14. Zmagovalec v kategoriji "iskanje slik" je bil Brian Campbell. Našel je podobo spiralne galaksije s skakalec NGC 6300.

15. Osmo mesto v kategoriji "obdelava slik" je bilo podeljeno za podobo planetne meglice NGC 1501.

16. Peto mesto v nominaciji za iskanje slik je dobil Adamu Kielu za podobo galaksij B +1608 +656.